CfP: Cultural & Material Histories of Historical Keyboard Instruments

Pozvánky / CfP: Cultural & Material Histories of Historical Keyboard Instruments

Termín konání: 26. 6. 2024 – 29. 6. 2024

CfP: Cultural & Material Histories of Historical Keyboard Instruments

Colonial Williamsburg, VA - USA

The Historical Keyboard Society of North America (HKSNA) je nezisková organizace se sídlem ve Spojených státech složená z členů, kteří milují a propagují rané klávesové nástroje a hudbu pro ně psanou. Vznikla v roce 2012 sloučením Midwestern Historical Keyboard Society a Southeastern Historical Keyboard Society, jejími členy jsou stavitelé nástrojů, hráči, učitelé a učenci, stejně jako mnozí, kteří pouze milují vzhled a zvuky těchto krásných nástrojů.

HKSNA vyzývá k předložení návrhů na výroční konferenci HKSNA 2024, která se bude konat od 26. června do 29. června 2024. Setkání se zaměří na kulturní a materiální historii historických klávesových nástrojů, včetně témat spojených s původem, jako je Koloniální Britská Amerika a Americká revoluce. Příspěvky na jiná témata jsou vítány a zvláště doporučujeme účast restaurátorů, stavitelů a techniků kromě odborníků na historické klávesové nástroje a interpretů. Výroční konference HKSNA je ideálním místem, kde se můžete ponořit do všech témat raných klávesových nástrojů a zároveň se setkat s přáteli a kolegy z celého světa. Tato konference sdružuje zainteresované umělce, vědce, učitele, studenty, stavitele a fanoušky. Akce budou zahrnovat referáty, přednášky-recitály, minireciály, večerní koncerty a výstavy. HKSNA také vítá vystavovatele, kteří na konferenci předvedou své nástroje, produkty a služby.

Své přihlášky zašlete na adresu hksna.2024@hksna.org do 10. ledna 2024 (jako předmět e-mailu uveďte: "HKSNA 2024 Proposal"). Oznámení o přijetí návrhu bude oznámeno do 31. ledna 2024. Přednášející, kteří zaplatí sazbu pro nestudenty, obdrží slevu 100 USD na registraci. Prezentace všech formátů jsou omezeny na 25 minut. Papírové návrhy vyžadují abstrakt o délce až 300 slov připojený jako dokument aplikace Word. U recitálů přednášek a minirecitálů předložte kompletní informace o programu a uveďte odkazy na reprezentativní nahrávky. Všechny návrhy musí obsahovat krátké životopisné prohlášení (do 250 slov) pro všechny přednášející. Přednášející musí být členy HKSNA, registrováni na konferenci a hradí cestovní náklady.

Další informace na tomto odkazu.


Publikováno: 1. 12. 2023 Autor: Tereza Žůrková Sekce: Pozvánky